Het is weer mogelijk om voorin alle bussen te stappen. Er zijn zogenaamde spatschermen bij de chauffeursplek gemonteerd in de bussen van alle acht busvervoerders.
Voor iedereen die blind of slechtziend is, is dit een belangrijke verbetering. Je kunt nu weer makkelijk de ingang vinden. Ook voor andere reizigers is het een verbetering. Zij zijn nu niet meer afhankelijk van één deur voor in- en uitstappen en zullen dus ook beter afstand kunnen bewaren tot andere reizigers.
Tijdens de lockdown moest het openbaar vervoer beschikbaar blijven voor reizigers in vitale beroepen. OV-bedrijven besloten toen om reizigers alleen via de achteringangen te laten in- en uitstappen. Buschauffeurs konden op die manier voldoende afstand houden van reizigers.
Na een oproep van de Oogvereniging kwamen er meerdere meldingen bij ons binnen over problemen bij het instappen. Aan deze situatie is nu dus een einde gekomen.
Meldingen
Ervaart u toch nog problemen bij het instappen voorin de bus? Geef dit dan alstublieft door aan de Ooglijn via 030-2945444 of ooglijn@oogvereniging.nl. Uw feedback is belangrijk voor ons. Binnengekomen meldingen, vragen, klachten en reiservaringen gebruiken wij graag om ons in te zetten voor verbeteringen in het openbaar vervoer. Juist nu.
Wat doet de Oogvereniging?
Er is een protocol Verantwoord blijven reizen in het Openbaar Vervoer. De Oogvereniging heeft meegewerkt aan de afspraken waarbij rekening wordt gehouden met mensen met een visuele of andere beperking.
De Oogvereniging houdt samen met Ieder(In) en Rover de vinger aan de pols of het protocol ook het gewenste effect heeft. Het protocol kan aangepast worden als ervaringen in de praktijk erop wijzen dat iets niet werkt of anders moet. In de bijlage bij het protocol staan de specifieke afspraken op een rij. Een groot deel van deze regels gaan over reizigers met een visuele beperking.