Hebt u een visuele beperking en denkt u na over het ouderschap, of bent u al vader of moeder met een visuele beperking? Misschien hebt u behoefte aan contact met andere ouders of bent u op zoek naar handige tips.
Facebookgroep
Op Facebook bestaat de (besloten) groep Vip-ouders. Binnen deze groep kunnen ouders met een visuele beperking vragen stellen over zwangerschap en opvoeding: hoe vind je je kind terug in een drukke speeltuin, hoe lees je je kind voor, gaan een baby en een geleidehond goed samen enzovoorts.
Ouderblogs: ouders aan het woord
Ouders met een visuele beperking bloggen over hun gezinsleven en de opvoeding.
- Blog: Eerste hapjes
- Blog: Spreekbeurt
- Blog: de grens tussen trots en pijn
- Blog: Voorlezen en verhalen vertellen
- Blog: Eropuit met baby en geleidehond
- Blog: Langs de lijn
- Gezocht: bloggende ouders met een visuele beperking
Special Ouders met een visuele beperking
Dedicon heeft een special uitgebracht over ouderschap met een visuele beperking, een audiodocument van ongeveer 120 minuten. In de special staat nuttige informatie, zoals tips voor een toegankelijk dagje uit of over hoe en wat samen te lezen, maar bevat ook een audioblog over het uitzetten van een speurtocht voor een kinderfeestje. Daarnaast staan er (ervarings)verhalen in en een dubbelinterview met Sabina Kef en Hilmar de Vries over het onderzoek Soof. De special is te bestellen via de afdeling Klantencontact van Passend Lezen: 070-3381500 of klanten@passendlezen.nl.
Stel uw vraag aan de Ooglijn
Hebt u als ouder met een visuele beperking vragen over zwangerschap of opvoeding? Stel uw vraag aan de Ooglijn. Soms is het handig wat uitgebreider te overleggen met een andere blinde of slechtziende ouder. De Ooglijn heeft een belteam met een aantal ervaringsdeskundige ouders. Via de Ooglijn kunt u in contact komen met een van deze belteamvrijwilligers.