Als u besluit om iemand met een visuele beperking aan te nemen of als er iemand met een visuele beperking bij u solliciteert, dan hebt u vast nog vragen.
Vragen rond werving en selectie
Werving en selectie van mensen met een visuele beperkingen kan verschillende vragen oproepen:
- In welke functies kunnen mensen met een visuele beperking werken? Bijna alles is mogelijk. Van rechter tot beleidsmedewerker en van verkoper tot ICT-er.
- Hoe ga je om met de testen en assessments die alle sollicitanten moeten doen? Er zijn veel aanpassingen mogelijk. Informeer gerust bij de Oogvereniging.
- Hoe zit het met ICT-aanpassingen? ICT aanpassingen zijn zonder schade aan uw ICT-infrastructuur in te passen in uw bedrijf.
- Kunnen mensen met een visuele beperking gewoon mee in het reguliere werving- & selectieproces? Jazeker, dat kan.
- Hoe krijgt u de lijnmanagers zo ver dat ze de uitdaging aan durven te gaan? Goed luisteren naar de vragen van uw lijnmanagers helpt.
De Oogvereniging geeft u graag antwoord
Op al deze vragen geeft de Oogvereniging u graag antwoord. Indien gewenst ondersteunt de Oogvereniging u bij het werving- en selectieproces. Wij hebben dit onder andere al mogen doen bij een grote uitzendorganisatie, een bank en een makelaar. Goed luisteren naar de vragen van uw lijnmanagers en actief meedenken over oplossingen vergroot het draagvlak onder de lijnmanagers.