Tekst grootte

Wat ben je aan het doen? – Amany Shalha

Migranten
Nieuws
Vereniging
Geplaatst op: 12 mei 2021

Een interview met Amany Shalha, coördinator van het Steunpunt Migranten.

Voor wie is het Steunpunt Migranten?

‘Voor nieuwkomers met een visuele beperking is het vaak moeilijk om de weg te vinden in Nederland. Ze kunnen niet meedoen aan het inburgeringstraject of worden geweigerd door een taalschool. Hoe graag ze ook willen, ze hebben niet de mogelijkheid om mee te doen in de samenleving. En zo belanden mensen in eenzaamheid. Daar word ik erg verdrietig van.’

Wat gaan jullie doen?

‘Met het Steunpunt Migranten van de Oogvereniging willen we ondersteuning bieden. Niet alleen voor migranten zelf, ook voor medewerkers van organisaties waarmee migranten met visuele beperking te maken hebben. We wijzen mensen de weg naar de juiste organisaties. Tegelijk zetten we een lobbytraject op. We willen namelijk dat alle nieuwkomers met een visuele beperking volwaardig mee kunnen doen en de kansen krijgen die ze verdienen.’

Welke ervaring neem je mee?

‘Ik ben zelf een voorbeeld van deze mensen. Toen ik in Nederland aankwam heb ik alles zelf moeten uitzoeken. Dat leverde mij veel stress op. Voor mijn gevoel zat ik altijd in een uitzonderingspositie, ik moest de meest basale dingen bevechten. Het is mij gelukt om de taal te leren en mijn studie af te ronden, maar het was niet makkelijk. Mijn eigen ervaring helpt mij in mijn werk en is ook een grote motivatie voor mij.’

Wat hoop je te bereiken?

‘Wat ik graag wil is dat iedere migrant of nieuwkomer met een visuele beperking gewoon van hetzelfde onderwijs en van hetzelfde inburgeringstraject gebruik kan maken als ieder ander, en de kans krijgt om mee te doen in de maatschappij.’