Tekst grootte

Oogarts Ronald de Crom over de risico’s van glaucoom

Glaucoom
Nieuws
Oogzorg
Geplaatst op: 7 maart 2024 portretfoto ronald de crom, oogarts MUMC met de beeldtekst: internationale glaucoomweek 2024

Van 11 t/m 17 maart is het Internationale Glaucoomweek. Een landelijke actieweek om aandacht te vragen voor de sluipende oogaandoening glaucoom. Daarom geeft Drs. R.M.P.C. de Crom, oogarts bij het Maastricht UMC+, meer informatie over glaucoom.

Wat vindt u van de Internationale Glaucoomweek als initiatief?

‘Hartstikke zinnig! Tijdens de Internationale Glaucoomweek willen we het bewustzijn vergroten over deze aandoening en het belang benadrukken van vroege opsporing en behandeling. We willen mensen aanmoedigen om hun ogen regelmatig te laten controleren en anderen te informeren over glaucoom.’

Waarom is vroegtijdige signalering zo belangrijk?

‘Omdat glaucoom een sluipmoordenaar kan zijn en je zicht langzaam aantast zonder dat je het merkt. Door regelmatig oogonderzoek kunnen we veranderingen in je ogen opsporen voordat ze ernstig worden. Op die manier kunnen we met de juiste behandeling voorkomen dat je zicht achteruitgaat.’

Wat is het behandelperspectief wanneer je glaucoom krijgt?

‘Er zijn verschillende behandelingsopties beschikbaar om je te helpen. Meestal worden er oogdruppels voorgeschreven die de druk in je ogen verlagen. Als druppels niet voldoende zijn, kunnen er ook laserbehandelingen of zelfs chirurgische ingrepen worden gedaan. Deze behandelingen zijn bedoeld om verdere schade aan je oogzenuw te voorkomen en je zicht te beschermen. Het is belangrijk om met je oogarts te overleggen welke behandeling het beste voor jou is.’

Wat kun je zelf doen als je (nog) niet weet of je glaucoom hebt?

‘Als je merkt dat je moeite hebt met zien, zoals het gevoel dat je dingen minder snel ziet, tunnelzicht, of als je vaak last hebt van hoofdpijn en halo’s, aarzel dan niet om contact op te nemen met een optometrist of oogarts. Zelfs als je geen symptomen ervaart maar tot een risicogroep behoort, zoals mensen ouder dan 60 of mensen met een direct familielid met glaucoom, is het belangrijk om regelmatig je ogen te laten controleren.’

Internationale Glaucoomweek 2024

Met informatie over glaucoom, evenementen en een webinar: ‘Voeding & Glaucoom’

Ontdek meer