Tekst grootte

Philine Meinema: ‘Ik leef precies zoals mijn leeftijdsgenoten’

Ervaringsverhaal
Interview
Jongeren
Nieuws
Geplaatst op: 3 april 2024 Philine Meinema staat op het podium van Miss Beauty Utrecht

Als je al vanaf je geboorte verminderd ziet, wat doet dat dan met je leven? Philine Meinema (23) vertelt over haar oogaandoening en hoe haar leven eruit ziet.

Geboren met verminderd zicht

‘Ik ben geboren met een aandoening aan mijn linkeroog, waardoor ik met dat oog maar 10% zie. Hierdoor loens ik ook een beetje. Door mijn oogaandoening zie ik soms geen diepte. Maar ik heb mezelf wel echt aangeleerd om daarmee te leven. Zo heb ik ook gewoon leren autorijden. Ik laat me er niet door tegenhouden.’

Doen wat iedereen doet

Als je Philine vraagt of haar leven er anders uit ziet, is ze snel met haar antwoord: ‘Ik vind dat er niks anders is! Ik heb een leuke baan bij het Hilton hotel op Schiphol als meetings agent. En begin dit jaar heb ik meegedaan aan Miss Beauty Utrecht. Dat was echt super gaaf!

Ik leef precies zoals mijn leeftijdsgenoten, ik kan evenveel.
Alleen ben ik soms gewoon wat onhandiger!

Missverkiezing

‘Meedoen aan een missverkiezing heeft mij veel zelfvertrouwen gegeven. Je merkt in zo’n verkiezing pas echt dat je toch wel iets bijzonders hebt. Door de missverkiezing werd mijn bereik groot en kon ik laten zien dat je niet perfect hoeft te zijn. Het vertrouwen dat ik ervan heb gekregen, wil ik graag overbrengen op iedereen die onzeker is over zichzelf. Zeker op de jongere generatie.’

Trots op wie je bent

Philine sluit af met advies voor jonge mensen met een oogaandoening: ‘Wees trots op jezelf en laat je niet onzeker maken door opmerkingen van anderen. Je bent mooi zoals je bent, en je hebt iets wat jou uniek maakt. Laat dat dus vooral zien!’

Oogcafés voor jongeren

Kom een keer langs bij een oogcafé voor jongeren

Bekijk de agenda