Tekst grootte

Campagne over risico’s hoge bijziendheid

Bijziendheid
Hoge myopie
Nieuws
Oogzorg
Voorlichting
Geplaatst op: 17 april 2024 een optometriste zet een vrouwelijke klant een montuur op in een optiekzaak

Mensen met bijziendheid hebben een verhoogd risico op acute oogklachten. Uit onderzoek (Ravenstijn et al. 2023) blijkt dat veel mensen met bijziendheid hier geen of onvoldoende voorlichting over krijgen. De Oogvereniging start dit jaar samen met het Oogfonds een campagne om dit probleem onder de aandacht te brengen.

Voorlichting via optiekzaken

In de campagne richten de Oogvereniging en het Oogfonds zich op optiekzaken in Nederland. Via deze route willen we mensen informeren op dé plek waar iedereen met een minsterkte komt. Optiekmedewerkers ontvangen een checklist die ze kunnen gebruiken om voorlichting te geven over alarmsignalen. Ook kunnen ze aan klanten een flyer meegeven over bijziendheid, de risico’s en de belangrijkste symptomen.

“Het is belangrijk dat we juist die bijzienden voorlichten die nog geen complicaties hebben en zich ook nog helemaal geen patiënt voelen”
Ritsert Jansen, onderzoeker en co-auteur voorlichting hoge myopie

Oogvereniging Hoge Myopie

Sluit je aan bij de ledengroep Hoge Myopie en blijf op de hoogte van het laatste nieuws

Ledengroep bekijken