Tekst grootte

CDA overhandigt braille verkiezingsprogramma

Nieuws
Verkiezingen
Geplaatst op: 16 november 2023 jantine zwinkels van het CDA utrecht overhandigt een in braille gedrukt verkiezingsprogramma aan anneke berkhout van de oogvereniging

Vandaag overhandigde fractievoorzitter Jantine Zwinkels van CDA Utrecht het landelijke verkiezingsprogramma in braille aan de Oogvereniging. Anneke Berkhout, verenigingsmedewerker bij de Oogvereniging, nam het document in ontvangst.

Verkiezingsprogramma’s nog zelden toegankelijk

De Oogvereniging zet zich in om verkiezingen toegankelijk te maken voor mensen die slechtziend of blind zijn. Steeds meer politieke partijen geven hier gehoor aan door bijvoorbeeld verkiezingsprogramma’s aan te bieden in gesproken vorm, braille of grootletter. Niet alleen het CDA, maar ook andere partijen brengen tegenwoordig het verkiezingsprogramma in verschillende lees- en luistervormen uit.

Anneke Berkhout (Oogvereniging) reageert op de overhandiging: ‘Het is heel belangrijk dat ook zaken als verkiezingsprogramma’s goed toegankelijk en leesbaar zijn voor blinden en slechtzienden. Je kunt natuurlijk je verkiezingsprogramma digitaal en op een toegankelijke manier aanbieden via internet, maar er is toch nog een grote groep die het liever op papier ontvangt of beluistert. Dan zijn braille, grootletter en gesproken versies een logische en realistische oplossing.’

Jantine Zwinkels (CDA Utrecht) vult aan: ‘Ikzelf en mijn partij hechten waarde aan toegankelijkheid, of het nu gaat om verkiezingsprogramma’s of geleidelijnen. Iedereen moet mee kunnen doen in onze maatschappij. Om dat te bereiken moeten we naar elkaar omkijken en rekening met elkaar houden. Wij nemen dan ook graag de moeite om ons partijprogramma op meerdere manieren aan te bieden aan de kiezer.’

Anneke vervolgt: ‘De Oogvereniging waardeert dat het CDA het verkiezingsprogramma op deze manier aanbiedt en wij roepen andere politieke partijen dan ook op om dit voorbeeld te volgen. Wij hopen dat er bij volgende verkiezingen steeds meer partijen zich hard maken voor inclusie en aangepaste lees- en luistervormen aanbieden.’

Heb jij je keuze al gemaakt?

Kijk voor tips en informatie over de toegankelijke verkiezingen op onze verkiezingspagina.