Tekst grootte

De Ledenraad, iets voor jou? Arend Schoonvelde vertelt zijn verhaal

Ervaringsverhaal
Ledenraad
Vereniging
Geplaatst op: 16 november 2023 arend schoonvelde met een bri op in een coltrui

Je stem laten horen, alle leden van de vereniging vertegenwoordigen en invloed uitoefenen op de koers van de Oogvereniging: dat doe je als je lid bent van de Ledenraad. In 2024 loopt de termijn van de zittende leden af en kiezen we nieuwe kandidaten. Wat maakt het leuk, zinvol en belangrijk om lid te zijn van de Ledenraad? Vier leden delen hun ervaringen. Dit keer vertelt Arend Schoonvelde over zijn ervaring: ‘Je hebt wat meer te zeggen!’

Waarom zit je in de Ledenraad?

‘Ik ben al lang slechtziend. Toen ik nog werkte dacht ik steeds: ik wil iets terug doen voor een organisatie waaraan ik zelf zo veel heb gehad. Nu ik met pensioen ben heb ik meer tijd. Door mijn werk voor de Ledenraad heb ik bovendien een breed overzicht van wat er binnen de Oogvereniging speelt.’

 

Wat doe je in de Ledenraad?

‘Ik ben lid van de Agendacommissie. Dat betekent dat ik, samen met enkele andere leden, de agenda van de halfjaarlijkse ledenraadsvergadering met het bestuur van de Oogvereniging voorbereid. Dat is belangrijk, want zo nodig voegen we zelf onderwerpen toe die leven in de doelgroep. Als agendacommissie vergaderen we ongeveer één keer per twee maanden digitaal met de Ledenraad om te weten wat er leeft en de voortgang van lopende zaken te bewaken. Binnen de Ledenraad vertegenwoordig ik het patiëntendomein.’

 

Wat vraagt het werk voor de Ledenraad van jou?

‘De tijdsinvestering is wisselend. Het lezen van de vergaderstukken kost tijd, maar dat is slechts twee keer per jaar. Om meer verbinding te voelen met de vereniging ben ik actief geworden in mijn eigen provincie en ben ik mede-organisator van het Oogcafé in Meppel. Zo hoor en zie ik wat er leeft. Ook dat kost natuurlijk tijd, maar vind ik erg belangrijk.’

 

Wat vind je leuk aan de Ledenraad?

‘Nou, ik wil dat wat er leeft onder de achterban letterlijk op een hoger plan brengen, de stem van de doelgroep laten klinken.’

 

Waarom zou je moeten kiezen voor de Ledenraad?

‘Zeker wanneer je al actief bent binnen de Oogvereniging is lid zijn van de Ledenraad een mooie manier om je breed te oriënteren. En je hebt gewoon wat meer te zeggen!’

 

Wat wil je nieuwe Ledenraadsleden meegeven?

‘Houd je oren en ogen open voor zaken die de leden belangrijk vinden. Wees in elk geval betrokken bij de vereniging!’