Tekst grootte

De Ledenraad, iets voor jou? Rik Wouters vertelt zijn verhaal

Ervaringsverhaal
Ledenraad
Vereniging
Geplaatst op: 30 november 2023 profielfoto rik wouters

Je stem laten horen, alle leden van de vereniging vertegenwoordigen en invloed uitoefenen op de koers van de Oogvereniging: dat doe je als je lid bent van de Ledenraad. In 2024 loopt de termijn van de zittende leden af en kiezen we nieuwe kandidaten. Wat maakt het leuk, zinvol en belangrijk om lid te zijn van de Ledenraad? Vier leden delen hun ervaringen. Dit keer vertelt Rik Wouters over zijn ervaring: ‘Je zit dicht bij het vuur.’

Waarom zit je in de Ledenraad?

‘Ik ben al langere tijd actief binnen de Oogvereniging als vrijwilliger. Ik vind het heel belangrijk om mee te denken met het beleid van de vereniging.’

Wat doe je in de Ledenraad?

‘Ik ben actief in de Agendacommissie. Met een kleine groep bereid ik de vergaderagenda voor en zorg ik ervoor dat de juiste punten aan de orde komen. Vanuit de Ledenraad zit ik regelmatig in meedenkgroepen, bijvoorbeeld over communicatie en marketing en over het vrijwilligersbeleid.’

Wat vraagt het werk voor de Ledenraad van jou?

‘Het levert me vooral veel energie op om een rol te kunnen spelen bij het bepalen van de toekomst van de vereniging. Het voorbereiden van de vergaderingen, twee keer per jaar, kost natuurlijk tijd, omdat je een flinke stapel vergaderstukken moet doornemen.’

Wat vind je leuk aan de Ledenraad?

‘Ik houd ervan om met anderen samen te werken en zo de positie van mensen met een visuele beperking in Nederland te versterken.’

Waarom zou je moeten kiezen voor de Ledenraad?

‘De beste manier om op te komen voor je belangen is door zelf actief te zijn. Als lid van de Ledenraad zit je dicht bij het vuur!’

Wat wil je nieuwe Ledenraadsleden meegeven?

‘In de ledenraad zit je niet voor jezelf, maar namens de volledige achterban. Het belangrijkste is dat je enthousiast bent. Gaandeweg kun je groeien in je rol als lid van de Ledenraad. Constructief willen meedenken over het verbeteren van het beleid van de Oogvereniging is daarbij essentieel!’

Ledenraad

Wil jij onderdeel zijn van de Ledenraad? Stel je verkiesbaar voor de volgende verkiezingen!

Meer informatie