Tekst grootte

Gezocht: ervaringsdeskundigen en ervaringsdelers met een visuele én auditieve beperking voor projecten Deelkracht

Ervaringsdeskundigen
Nieuws
Geplaatst op: 23 september 2020

Wat is Deelkracht?

Kentalis, NSDSK en Auris zijn expertiseorganisaties op het gebied van auditieve en communicatieve beperkingen. De onderzoekers en zorgprofessionals van deze organisaties werken met andere organisaties en ervaringsdeskundigen aan het ontwikkelen van kennis en het inzetten van deze kennis voor een toegankelijke samenleving. Dit gebeurt onder de naam Deelkracht. Deelkracht is op zoek naar ervaringsdeskundigen voor verschillende projecten.

Ben jij de ervaringsdeskundige of ervaringsdeler die wij zoeken? Hieronder lees je wat deze rollen inhouden.

Ervaringsdeskundige: adviseur binnen een project

Als ervaringsdeskundige is jouw rol die van adviseur binnen een onderzoeksproject. Je adviseert de projectleider en werkt samen met andere betrokkenen binnen het project. Andere betrokkenen zijn onder andere zorgprofessionals, onderzoekers, ervaringsdeskundigen en ervaringsdelers. Samen voeren jullie een onderzoeksproject binnen Deelkracht uit. Hierbij kun je denken aan het uitdenken van het onderzoeksplan, opstellen van vragenlijsten, werven van participanten, uitvoeren van een focusgroep of een interview, en uitwerken van resultaten. Je adviseert altijd vanuit het perspectief van de doelgroep: hoe maken we de impact voor de doelgroep zo groot mogelijk?

Ervaringsdeler: meedenker binnen een project

is jouw rol die van meedenker binnen een projectgroep van Deelkracht. Een projectgroep bestaat uit zorgprofessionals, onderzoekers, en ervaringsdeskundigen. Zij werken samen een onderzoek uit en jij denkt met specifieke onderdelen van dit onderzoek mee of neemt deel aan onderzoeken. Hierbij kun je denken aan het meelezen van een onderzoeksopzet, helpen met het werven van deelnemers, het invullen van vragenlijsten, deelname aan focusgroepen of je ervaringen delen in een interview. Je deelt altijd jouw ervaring altijd op basis van wat jij zelf hebt meegemaakt. De functie-omschrijving van ervaringsdeler vind je onderaan op deze pagina.

 Wie zoeken we als ervaringsdeskundige?

 • Je hebt een visuele EN auditieve beperking of je bent als naaste intensief betrokken bij het leven van iemand die een visuele EN auditieve beperking heeft.
 • Je hebt affiniteit met het doen van onderzoek.
 • Je bent in staat om zelfstandig je kennis te vergroten over een onderwerp.
 • Je weet waar je je achterban kan vinden en hoe je hen kan bereiken.
 • Je bent bereid en in staat om trainingen en projectvergaderingen bij te wonen.
 • Je bent in staat om langere documenten te lezen.
 • Je hebt kennis van en ervaring met digitaal en op afstand werken en van zaken als Word, e-mail en telefonisch vergaderen.
 • Je bent bereid om je voor langere tijd aan een onderzoeksproject te committeren.

Welke competenties heb je?

 • Empathie; je beschikt over inlevingsvermogen. Je luistert onbevooroordeeld en sluit je aan bij je gesprekspartner.
 • Distantie; je kan doeltreffend putten uit eigen ervaringen om anderen (h)erkenning, begrip en stimulans te geven, maar je stelt je eigen ervaringen niet voorop. Je bent in staat om van enige afstand situaties te beschouwen en in te schatten welke ervaringen relevant zijn voor je gesprekspartner. Je hebt een overzicht van het groter geheel.
 • Reflectievermogen; je bent bereid en in staat om te reflecteren op je eigen handelen. Je kan constructieve feedback ontvangen en je wilt jezelf graag ontwikkelen.
 • Communicatief; je bent in het bezit van een positieve en bemoedigende luisterhouding. Je vraagt door waar nodig, denkt mee en pikt signalen van knelpunten op
 • Onafhankelijk; je durft je eigen standpunten tegenover anderen te handhaven en te verdedigen. Je stelt je onderzoekend en kritisch op. Je vraagt door om zaken helder te krijgen en een standpunt in te kunnen nemen
 • Betrouwbaar; je bent helder over (on)mogelijkheden qua tijdsbesteding, reizen en andere praktische vaardigheden. Je komt afspraken na en bent goed bereikbaar

Jouw inzet

Het betreft inzet van circa 2-4 uur per week (verschillend per project). Met de projectleider  ga je afspreken welke werkzaamheden je precies gaat doen. Vanwege de coronamaatregelen zal er naar verwachting in de eerste maanden vooral online gecommuniceerd worden

Wat bieden wij?

 • Ondersteuning in de vorm van bijvoorbeeld procesbegeleiding
 • Samenwerking met andere mensen uit de doelgroep
 • Een gelegenheid om te leren. Je wordt getraind in ervaringsdeskundigheid en doet ervaring op met (onderzoeks)projecten. Dit kan een mooie aanvulling op je CV betekenen
 • Duidelijkheid over verwachtingen qua tijdsbesteding en rol
 • Een vergoeding

 Globale planning

 • Start: je kunt direct starten (zo snel als dat mogelijk is)
 • Reageren: kan tot 1 november (indien later gaat het om een bijdrage in 2021)
 • Looptijd: tot en met eind 2020. Deelkracht heeft een looptijd van 2020 tot en met 2022, dus verlenging is altijd mogelijk en deelname aan de projecten kan gedurende deze gehele periode. Hier maak je afspraken over met de projectleider van het project.

Enthousiast geworden?

Heb je nog vragen naar aanleiding van deze oproep of wil je je direct als ervaringsdeskundige aanmelden? Bel of mail dan naar Petra Kortenhoeven, coördinator ervaringsdeskundigenpool Oogvereniging.

 

Functie-omschrijving ervaringsdeler

Jouw rol is die van meedenker binnen een projectgroep van Deelkracht. Een projectgroep bestaat uit zorgprofessionals, onderzoekers, en ervaringsdeskundigen. Zij werken samen een onderzoek uit en jij denkt met specifieke onderdelen van dit onderzoek mee of neemt deel aan onderzoeken. Hierbij kun je denken aan het meelezen van een onderzoeksopzet, helpen met het werven van deelnemers, het invullen van vragenlijsten, deelname aan focusgroepen of je ervaringen delen in een interview. Je deelt altijd jouw ervaring altijd op basis van wat jij zelf hebt meegemaakt.

Wie ben jij?

 • Je hebt een visuele EN auditieve beperking of je bent als naaste intensief betrokken bij het leven van iemand die een visuele EN auditieve beperking heeft
 • Je vind het leuk om mee te doen aan onderzoeken
 • Je hebt een achterban die mogelijk ook mee zouden willen doen aan de onderzoeken
 • Je bent in staat om documenten te lezen en van jouw mening te voorzien
 • Je hebt ervaring met digitaal en op afstand werken: e-mail en telefonisch vergaderen

Welke competenties heb je?

 • Je bent in staat om je eigen ervaringen te uiten en te delen met anderen
 • Je bent in het bezit van een positieve en bemoedigende luisterhouding
 • Je durft je onderzoeken op te stellen en nieuwe dingen te leren
 • Je bent helder over jouw (on)mogelijkheden qua tijdsbesteding, reizen etc
 • Je komt afspraken na en bent goed bereikbaar

Jouw inzet

Jouw inzet is flexibel (verschillend per project). Geen vaste uren per week, maar op basis van oproep. Hierbij kan het gaan om het lezen van document binnen een bepaalde tijdsperiode (bijv. 3-4 dagen) of aanwezig zijn bij een focusgroep (online of op locatie/overdag of in de avonduren). Met de projectleider ga je afspreken welke werkzaamheden je precies gaat doen. Vanwege de coronamaatregelen zal er naar verwachting in de eerste maanden vooral online gecommuniceerd worden.

Wat bieden wij?

 • Ondersteuning in de vorm van bijvoorbeeld procesbegeleiding
 • Samenwerking met andere mensen uit de doelgroep
 • Een vergoeding

Globale planning

 • Start: je kunt direct starten (zo snel als dat mogelijk is)
 • Reageren: kan tot 1 november (indien later gaat het om een bijdrage in 2021)
 • Looptijd: tot en met eind 2020. Deelkracht heeft een looptijd van 2020 tot en met 2022, dus verlenging is altijd mogelijk en deelname aan de projecten kan gedurende deze gehele periode. Hier maak je afspraken over met de projectleider van het project

Enthousiast geworden?

Heb je nog vragen naar aanleiding van deze oproep of wil je je direct als ervaringsdeskundige aanmelden? Bel of mail dan naar Petra Kortenhoeven, coördinator ervaringsdeskundigenpool Oogvereniging.