Tekst grootte

‘Ik kijk mee met AD!’ Jij ook?

Nieuws
Geplaatst op: 20 december 2021

Campagnestart op 20 december

De AD Campagne laat mensen kennismaken met audiodescriptie en nodigt uit AD te proberen. Audiodescriptie is beeldbeschrijving en vertelt tussen de dialogen door wat er is te zien. Bijvoorbeeld bij tv-series, films, theater- en musicalvoorstellingen en in musea. De campagne begint op maandag 20 december met een gezamenlijk startschot door alle betrokken partners. Op social media en in radiospots brengt de campagne het aanbod AD onder de aandacht. Ervaringsdeskundigen vertellen wat AD voor hen betekent en er is een AD-quiz met verrassende AD-fragmenten. Centraal staat de vernieuwde website allesoveraudiodescriptie.nl met het laatste campagnenieuws, praktische informatie over AD en het complete aanbod.

‘Geweldig dat AD bestaat’

Fenna is bijna volledig blind. Op een zaterdagmiddag in september ging ze met haar man naar de matineevoorstelling van The Sound of Music in Carré. En niet alleen voor de prachtige liedjes. ‘Tijdens de voorstelling luisterde ik naar de live audiodescriptie van Komt het Zien!. Zo kon ik de voorstelling helemaal volgen. Het is geweldig dat audiodescriptie bestaat. Ook voor mijn man die wel goed ziet. Hij hoeft mij niets uit te leggen en zo kon hij ongestoord van de voorstelling genieten.’

Bekendheid én gebruik van AD vergroten

De campagne ‘Ik kijk mee met AD’ is een initiatief van het Bartiméus Fonds en wordt samen gevoerd met samenwerkingspartners en vrijwel alle AD-aanbieders. Joeke van der Mei, directeur van het Bartiméus Fonds: ‘Uit onderzoek weten we dat een grote groep mensen met een visuele beperking nog niet bekend is met audiodescriptie. Of niet weet hoe ze AD kunnen gebruiken. Met deze campagne laten we zien wat AD kan betekenen voor mensen die slechtziend of blind zijn. Probeer het en ervaar wat het je biedt.’

Breed gesteund

De campagne wordt breed gesteund door diverse samenwerkingspartners: het Bartiméus Fonds, Oogvereniging, Komt het Zien!, Stichting Audiovisuele Toegankelijkheid (Earcatch), Bartiméus, Dedicon, Koninklijke Visio, scribit.pro, Ieder(in) en Vereniging Onbeperkt Lezen.