Tekst grootte

Jan de Kort schrijftalent van het jaar

Nieuws
Geplaatst op: 23 maart 2021

Over de liefde en de zee

Het boek ‘Over de liefde en de zee’ bevat twee verhalen die elkaar raken. De verhalen spelen zich af op Kreta, waar Jan al 35 jaar gast is. Het eerste verhaal gaat over Steven, die na vele jaren terugkeert naar het zuiden van Kreta. Hier heeft zich destijds een heel akelige geschiedenis afgespeeld. Daarbij is bijna een kind overleden. Steven weet niet precies waarom hij na al die jaren terugkeert, maar aan het einde van dit verhaal begrijpt hij dat het wel degelijk zin had. Het tweede verhaal gaat over het levenseinde van de oude herder Nikos. Langzaam neemt hij afscheid van de mensen in zijn Griekse dorp.

Oeuvre bij Passend Lezen

‘Over de liefde en de zee’ is de zesde roman van Jan de Kort. Zijn roman ‘Komos’ speelt zich ook op Kreta af en werd in het Grieks vertaald. De roman ‘De vijand komt van opzij’ gaat over verworven doofblindheid, iets wat Jan van zijn eigen situatie als geen ander kent. Alle boeken van Jan de Kort zijn ook bij Passend Lezen verkrijgbaar.