Tekst grootte

Leiden UMC expertisecentrum ROP

Nieuws
Geplaatst op: 11 oktober 2022

Voorwaarden

Om een expertisecentrum te kunnen worden moet een ziekenhuis aan een aantal strenge voorwaarden voldoen. Dat gaat niet alleen over de kwaliteit van zorg voor patiënten, maar ook over onderzoek, continuïteit, samenwerking met andere partijen, informatie en communicatie en of het ziekenhuis in staat in grensoverschrijdende gezondheidszorg te leveren.

In het voorjaar van 2022 zijn specifieke behandelingen in 4 ziekenhuizen onder de loop genomen:

  • Amsterdam UMC (voor de behandeling van retinal vascular disease)
  • Leiden UMC (voor de behandeling van retinopathy of prematurity)
  • UMC Groningen (voor de behandeling van retinal vascular disease)
  • Oogziekenhuis Rotterdam (voor de behandeling van Leber plus disease en Uveitis)

Leiden UMC expertisecentrum ROP

Van deze ziekenhuizen is 1 ziekenhuis begin oktober officieel erkend als expertisecentrum door het ministerie van VWS: het Leiden UMC mag zichzelf vanaf nu expertisecentrum noemen voor de behandeling van de zeer zeldzame aandoening retinopathy of prematurity (ROP).