Tekst grootte

Levering ooggel Vidisic Carbogel EDO

Nieuws
Geplaatst op: 20 juni 2022

Het gaat op dit moment alleen om de varianten zonder conserveermiddelen, de zogenaamde Vidisic Carbogel EDO. Bij de Nederlandse groothandels is deze ooggel op dit moment niet of minder goed verkrijgbaar. Apotheken kunnen de gel hierdoor niet bestellen voor de klanten. Er zijn verschillende redenen voor de tekorten van deze ooggel. Een van deze redenen is dat de ooggel gemaakt wordt met dezelfde filters als de Covid-19 vaccinaties. Door de grote vraag naar deze vaccinaties is er een tekort ontstaan aan de filters. Hierdoor lukt het de fabrikant niet om voldoende ooggel te produceren. Er is helaas geen alternatief beschikbaar met dezelfde werkzame stof en zonder conserveermiddel. In overleg met de arts kan besloten worden om een druppel te kiezen mét conserveermiddel, bijvoorbeeld Vidisic Carbogel of Liposic. Als er sprake is van een overgevoeligheid voor conserveermiddel kan er uitgeweken worden naar een oogdruppel in plaats van een ooggel. Dit zijn bijvoorbeeld de Hylan oogdruppels minims of Arthelac EDO 3,2 mg/ml. Het is op dit moment niet bekend wanneer dit probleem is opgelost. Er worden op korte termijn wel weer oogdruppels verwacht, maar de verwachting is dat het leveringsprobleem dan niet direct is opgelost.