Tekst grootte

Ooglijnquiz: Tranende ogen

Nieuws
Geplaatst op: 24 februari 2022

Vraag

Tranende ogen kunnen een symptoom zijn van droge ogen. Waar of niet waar?

Waar 

Mensen met droge ogen kunnen last hebben van tranende ogen, prikkende ogen, brandende ogen, rode ogen, een moe gevoel van de ogen, wazig zien en slijmvorming in de ogen. Droge ogen kunnen ook traanklachten veroorzaken. Door uitdroging van het hoornvlies (bijvoorbeeld bij wind of lang staren) krijgt de traanklier een signaal van het oog om tijdelijk meer traanvocht aan te maken. De traanafvoer kan deze verhoogde hoeveelheid traanvocht niet aan waardoor de tranen over de wangen lopen in plaats van door de normale traanafvoer. Let wel goed op, tranende ogen kunnen ook veroorzaakt worden door rook, een ontsteking, een vuiltje of allergie. Meer informatie over tranende ogen vindt u op Thuisarts.nl. Meer informatie over droge ogen vindt u op de website van de Oogvereniging.