Tekst grootte

Open Monumentendagen Leiden biedt programma aan voor slechtzienden en blinden

Nieuws
Provincie Zuid-Holland
Geplaatst op: 29 augustus 2023 Huizen in Leiden

Open Monumentendagen Leiden biedt dit jaar een aantal onderdelen in haar programma aan die speciaal zijn afgestemd op blinden en slechtzienden. Het gaat om de locaties Hortus Botanicus, Museum Boerhaave en Het Arme of het Heilige Geest- of Arme Wees- en kinderhuis. Het evenement vindt plaats op zaterdag 9 en zondag 10 september.

De drie genoemde locaties openen hun deuren voor inclusieve activiteiten. Bezoekers kunnen genieten van speciale rondleidingen, waarbij ze voorwerpen kunnen voelen en tastbaar contact maken met de geschiedenis van deze prachtige monumenten. Daarnaast zijn er twee boeiende podcasts beschikbaar, een over het werk van de imker in de Hortus en de andere over het verhaal van de wezen en het Regentessencollege van het weeshuis. De genoemde locaties en activiteiten zijn gratis en ook toegankelijk voor mensen in een rolstoel.

Alle informatie kan je vinden op de website OMD Leiden.