Tekst grootte

Proefvakken geleidelijnen in Groningen: test u mee?

Nieuws
Geplaatst op: 23 maart 2021

Proefvakken

In de Brugstraat liggen aan de overkant van koffiebar Dopio drie geleidelijnen als proef. De ene strook is wit, de andere donkergeel en de derde antraciet. Met deze proefvakken wil de gemeente uitzoeken welke geleidelijnen voor slechtzienden het beste contrast geven. Bent u in de buurt van de Brugstraat, wilt u dan even gaan kijken en uw bevindingen aan ons doorgeven? Het definitieve ontwerp zal over alle straten met gele steentjes worden uitgerold.

Weggegooid geld

Eind vorig jaar kwam in de Groningse gemeenteraad aan de orde dat de geleidelijnen omwille van te weinig contrast alweer zullen worden vervangen. Grote verontwaardiging volgde: duizenden euro’s weggesmeten geld, omdat de doelgroep niet voldoende was betrokken, werd geoordeeld. RTV Noord schreef er een vlammend artikel over in zijn nieuwsbrief.

Zie: https://www.rtvnoord.nl/nieuws/767543/Nieuwe-geleidestroken-in-Groningen-kosten-tienduizenden-euro-s, 3 december 2020