Tekst grootte

Samenwerking Hoge Myopie met Erasmus MC en Oogziekenhuis Rotterdam

Hoge myopie
Geplaatst op: 27 maart 2023

Vorig jaar heeft de patientengroep Hoge Myopie samengewerkt met het Erasmus MC en het Oogziekenhuis Rotterdam. Er is toen onderzoek gedaan naar de kwaliteit van de oogzorg voor (hoge) myopie onder patiënten en oogartsen.

Dat onderzoek is gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Ophthalmic and Physiological Optics. Die samenwerking wordt voortgezet en nu wordt onderzocht of er een informatiefolder gemaakt kan worden om iedereen met myopie te wijzen op de mogelijke risico’s en wat te doen als er alarmsignalen optreden. Daartoe is er recent opnieuw onderzoek gedaan onder patienten waar ruim 125 deelnemers aan hebben meegedaan. Het is een onderzoek naar de huidige voorlichting over de risico’s en hoe deze voorlichting verbeterd kan worden. Doel is dat het gaat leiden tot landelijke voorlichting gedragen door alle behandelaars in de oogzorg voor myopie.