Tekst grootte

Schilderen en cijferen, een leuke hobby

Nieuws
Geplaatst op: 23 maart 2021

Ze schrijft daarnaast graag verhaaltjes in het Hogelandster dialect. Maar haar favoriete hobby is schilderen op nummer. ‘Ik was bij een vriendin op bezoek en zag er schilderijen hangen. Ze bleek aan schilderen op nummer te doen. Dat wilde ik ook wel proberen. Ik ben begonnen met vier kleine schilderijen van vlinders.’

Schilderen op nummer kan je vergelijken met het inkleuren van een tekening op karton. Het patroon is opgedeeld in kleine genummerde vakjes. Het nummer correspondeert met een bepaalde verfkleur. ‘Hier bij mij hangt de Mona Lisa’, geeft Hanneke als voorbeeld. ‘Haar haar bestaat uit zeven tinten bruin, dat zijn dus zeven nummers waterverf. Soms moet ik 36 kleuren gebruiken.’

Fleurig boeket

Hanneke is slechtziend en heeft extra licht nodig. ‘Er staat een statiefloep bij de tafel en in mijn hand heb ik een loep met tien ledlampjes. Daarmee kan ik de cijfers zien.’ Omdat Hanneke linkshandig is, legt ze het schilderij op zijn kop op tafel en werkt ze van rechtsboven naar linksonder. ‘Een goedziende ziet meteen wat het moet worden. Ik zie het pas op het einde.’ Zo verschijnt er bij het inkleuren langzaam een gezicht of fleurig boeket.

Hanneke werkt heel traag, maar dat geeft niet. ‘Door de erg kleine vakjes is het heel bewerkelijk. Maar in de winter zijn de avonden lang en als ik eenmaal bezig ben, vliegt de tijd voorbij. Met Radio NL op de achtergrond. En het resultaat is altijd heel mooi.’

Mona Lisa in dubbel

Hanneke is nu met haar elfde schilderij bezig. Ze schildert vooral stillevens en natuurstukken. ‘De Mona Lisa heb ik tweemaal geschilderd. Een vriendin vroeg me namelijk om ook voor haar dat schilderij te maken.’ Haar eigen Mona Lisa hangt in de woonkamer. ‘Ik heb er een mooie gouden lijst voor gekocht.’

Hanneke bestelt haar schilderstukken online. Een compleet pakket met karton, verfpotjes en kwastjes kost zo’n 35 euro. Geen geld om de lange avonduren in de winter door te komen.