Tekst grootte

Uitbreiding hulp bij overstappen van trein naar bus, tram of metro

Nieuws
Openbaar vervoer
Geplaatst op: 11 januari 2024 een jongeman met taststok krijgt hulp van een reisassistent op het plein voor rotterdam centraal

Goed nieuws als je reist met NS-reisassistentie. NS heeft een nieuwe lijst gepubliceerd met stations met 1 Stap Verder-service. Deze service wordt uitgebreid van 5 naar 27 grote stations en is er alleen voor mensen met een visuele beperking.

Hoe werkt de 1 Stap Verder-Service?

De reisassistent geeft begeleiding bij het in-, uit- en overstappen tussen de treinen. Bij 1 Stap Verder-service biedt de NS-reisassistentie je op de heenreis begeleiding naar de eerstvolgende vorm van openbaar vervoer. De reisassistent begeleidt je naar de bus-, tram- of metrohalte, de officiële taxistandplaats of naar de ‘halen en brengen’-plaats bij het station. Zowel reisassistentie als de 1 Stap Verder-service kun je gratis aanvragen tot en met de laatste trein.

De uitbreiding van het aantal stations is gerealiseerd in samenwerking met de Oogvereniging en past in onze lobby om het OV toegankelijk te maken voor mensen met een visuele beperking.  Je kunt de 1 Stap Verder-service telefonisch aanvragen via NS Klantenservice via 030 – 23 57 822.

Stations met 1 Stap Verder-service

Per vandaag kun je de 1 Stap Verder-service gebruiken op de volgende stations:

 1. Almere Centrum
 2. Amersfoort Centraal
 3. Amsterdam Amstel
 4. Amsterdam Bijlmer Arena
 5. Amsterdam Centraal
 6. Amsterdam Sloterdijk
 7. Amsterdam Zuid
 8. Arnhem Centraal
 9. Breda
 10. Delft
 11. Den Haag Centraal
 12. Den Haag HS
 13. Deventer
 14. Eindhoven Centraal
 15. Enschede
 16. Groningen
 17. Haarlem
 18. Leeuwarden
 19. Leiden Centraal
 20. Maastricht
 21. Nijmegen
 22. Rotterdam Centraal
 23. Schiphol Airport
 24. ‘s-Hertogenbosch (Den Bosch)
 25. Utrecht Centraal
 26. Zaandam
 27. Zwolle

Meer informatie

Wil je meer weten over het aanvragen van reisassistentie en 1 Stap Verder-service, bezoek dan deze pagina op de website van de NS.

Reizen met een visuele beperking

Ontdek alle voorzieningen die het reizen met het openbaar vervoer gemakkelijker maken als je slechtziend of blind bent.

Meer weten