Tekst grootte

Vaccinatie: de vrijheid lonkt

Nieuws
Geplaatst op: 23 maart 2021

Ria Rijploeg (82) is blind en kon zich begin maart laten vaccineren. Ze vertelt haar ervaringen. ‘Ik kon zelf een afspraak maken en heb met mijn buurman afgesproken dat we samen onze prik zouden halen. Zo kon ik met hem meerijden naar het vaccinatiecentrum in Martini Plaza en hij was ook mijn begeleider. Bij aankomst werd ons gevraagd of we voor testen of vaccineren kwamen. We konden meteen doorlopen.’

Bij een tafeltje gaf Ria haar gezondheidsverklaring af en toonde ze haar identiteitskaart. En dan was het zover. ‘Ik vond het een prikje van niets’, zegt Ria nuchter. Pleister erop en klaar. Ze geeft als tip mee om losse kleding aan te trekken. ‘Mijn prikje werd vrij hoog in de arm gezet. Mijn begeleider mocht de hele tijd meelopen.’

Na een kwartiertje wachten in een andere kamer konden Ria en haar buurman weer naar huis. ‘De vrouw van mijn buurman had de koffie klaar staan.’ Begin april, vijf weken, na haar eerste prik, kan Ria haar tweede prik halen. Dan lonkt de vrijheid. ‘Dan kan ik losgaan en mag ik weer omhelzen.’