Tekst grootte

Verkiezing Tweede Kamer 2021 met behulp van de stemmal

Nieuws
Geplaatst op: 30 maart 2021

In de loop der jaren werd dat iets dat is blijven hangen. Heb altijd met veel plezier en overtuiging gebruik gemaakt van mijn stemrecht.

Rond mijn 40e jaar merkte ik dat ik de namen op de stemlijsten niet meer kon lezen vanwege een oogaandoening. Wilde toch mijn zelfstandigheid op dit gebied niet verliezen en heb menigmaal gegokt en het verkeerde hokje rood gekleurd.

Het voornemen van de gemeente Heerlen om in twee stemlokalen een stemmal te plaatsen was goed nieuws voor mensen met een visuele beperking

Afgelopen vrijdag proefgedraaid in het Parkstad theater. Naar aanleiding daarvan ontdekt dat de grootte van het stembiljet en de vele vouwen die deze had, het  moeilijk maakte de mal precies gelijk te krijgen met het stembiljet.

Gisteren ben ik gaan stemmen, onder de stemmal lag een gladgestreken stembiljet, het probleem van de vouwen was opgelost. Ik werd goed begeleid en heb weer mijn stem kunnen geven aan de partij en persoon waarop ik wilde stemmen..

Prima dat de gemeente Heerlen dit in het kader van de Lokale Inclusie Agenda mogelijk heeft gemaakt.

Aangezien ik in Kerkrade woon heb ik een kiezerspas aangevraagd, zodat ik in Heerlen kon stemmen.

Hopelijk volgen meer gemeenten het voorbeeld van Heerlen.

Het is belangrijk dat iedereen Zelfstandig gebruik kan maken van stemrecht met behoud van het stemgeheim.