Tekst grootte

Verslag ledencontactdag Ushersyndroom

Ushersyndroom
Geplaatst op: 5 oktober 2023 logo oogvereniging ushersyndroom

16 september was het Global Usher Awareness Day en organiseerden wij (Niels, Joelle, Karen, Martine en Collin) samen met NEDERLAND WANDELT VOOR USHER en Stichting Ushersyndroom een feestelijke dag in het spoorwegmuseum.

Jessie Hendricks vertelde over haar onderzoek naar slaapproblemen bij mensen met Ushersyndroom. Machteld Cossee en Joelle Engel vertelden over hun bijdrage aan het project: ‘Sporten als je slecht ziet én slecht hoort’.

We kregen ook nog een minicursus gebaren. Ondertussen vulde de zaal zich met wandelaars die vanuit heel Nederland naar Utrecht waren gewandeld en samen een voorlopig(!) bedrag van €224.000,– bij elkaar liepen! Diverse onderzoekers vertelden wat er tot nu toe met eerder opgehaalde bedragen is gebeurd en dat waren hoopvolle berichten. Het was een prachtige dag en die werd afgesloten met een swingende silent disco van DJ Rijsterbij. Deze editie gemist? Zaterdag 21 september 2024 is er weer een Global Usher Awareness Day!