Tekst grootte

Wat ben je aan het doen? – Anneke Jansen

Nieuws
Geplaatst op: 11 november 2021

Wat doe je als adviseur Oogzorg?

‘Als je snapt wat je eigen oogaandoening inhoudt, sta je sterker als je bij de oogarts of de optometrist bent. Je kunt dan relevante vragen stellen en meebeslissen over je eigen behandeling. Dat is waar ik me voor inzet.’

Kun je een voorbeeld geven?

‘Ik ben de afgelopen tijd veel bezig geweest met staar. Vaak gebeurt het in de optiekzaak dat de optometrist ziet dat je staar hebt. Mijn wereld stortte in, horen we nogal eens. Maar als je nog goed functioneert, dan hoef je eigenlijk niet te schrikken van de diagnose. Zolang je nog alles kunt doen wat je wilt, kun je de operatie gerust nog even uitstellen. Mijn doel is dat mensen hierover zelf kunnen meedenken en zich niet overvallen voelen door wat ze te horen krijgen van een professional.

Eén van de dingen die ik namens de Oogvereniging doe, is meewerken aan de informatie over oogaandoeningen op thuisarts.nl. Dit is een veel bezochte website met informatie die je kunt gebruiken als je een oogaandoening hebt.’

Je houdt je ook bezig met het Oogcongres

‘Voor het Oogcongres maak ik van tevoren een plan: welke onderwerpen komen aan bod? Maandagavond liep het webinar precies zoals ik in mijn hoofd had. Ik word er heel gelukkig van als dat wat je verzonnen hebt ook zo uitpakt en mensen het de moeite waard vonden.’

Wat vind je leuk aan je werk?

‘Dat ik ervoor zorg dat informatie bij oogpatiënten komt en dat mensen daardoor grip krijgen op hun situatie. Het geeft mij een enorme kick dat het zinvol is wat ik doe.’