Tekst grootte

Stemmal in helft van Zuid-Hollandse gemeenten

Provincie Zuid-Holland
Verkiezingen
Geplaatst op: 14 november 2023 persoon stemt met een stemmal

Iedere stem telt, luidt de campagne van de Rijksoverheid als het gaat over het gebruik maken van je democratische recht om te stemmen voor de Gemeenteraad, Provinciale Staten, Tweede Kamer en Europa, en niet te vergeten de Waterschapsverkiezingen. Maar is iedere burger in staat die keuze te maken?

Als je blind of slechtziend bent, kan het soms lastig zijn om je stem uit te brengen. Het stembureau is op een plek waar jij niet kunt komen, je kunt het stembiljet niet lezen, laat staan dat je met zo’n klein, rood potloodje een klein rondje kunt inkleuren.

Stemgeheim

Om jouw grondrecht om te kunnen stemmen te vergroten, zijn er allerlei voorzieningen mogelijk zodat jij zelf kunt kiezen hoe jij je stem uitbrengt. Je kunt altijd iemand machtigen, maar dan is jouw recht op stemgeheim verloren. Ook kun je een stembureaumedewerker of eigen begeleider vragen je in het stemhokje te helpen, maar ook dan weet een ander wat jouw politieke voorkeur is.

Wil jij de keuze hebben om zelfstandig en met behoud van stemgeheim te stemmen? Dan kun je gebruik maken van de stemmal en audio-ondersteuning van de soundbox.

Waar vind je hulpmiddelen?

In de provincie Zuid-Holland zijn er in maar liefst 25 van de 50 gemeenten stemmallen te vinden:

 1. Albrandswaard
 2. Alphen aan den Rijn
 3. Barendrecht
 4. Den Haag
 5. Dordrecht
 6. Goeree-Overflakkee
 7. Gouda
 8. Hardinxveld-Giessendam
 9. Hoeksche Waard
 10. Katwijk
 11. Lansingerland
 12. Leiden
 13. Leidschendam-Voorburg
 14. Midden-Delfland
 15. Nissewaard
 16. Noordwijk
 17. Papendrecht
 18. Pijnacker-Nootdorp
 19. Ridderkerk
 20. Rotterdam
 21. Schiedam
 22. Sliedrecht
 23. Westland
 24. Zoetermeer
 25. Zuidplas

De keuze is aan jou!

Voor meer informatie over toegankelijke verkiezingen, lees hier verder.