Tekst grootte

Liesbeth Blankhart: ‘Ik had wat tijd over en wilde die graag nuttig besteden’

Ervaringsverhaal
Interview
Vereniging
Voor vrijwilligers
Geplaatst op: 12 december 2023 liesbeth blankhart zittend voor een middeleeuws bouwwerk

Al negen jaar is Liesbeth (64) voorzitter van de patiëntengroep Oogvereniging Retina. Na deze trouwe staat van dienst geeft ze het stokje over omdat ze lid van de ledenraad hoopt te worden. Wat was haar drijfveer om destijds vrijwilliger te worden? In dit interview lees je meer over Liesbeth en de patiëntengroep.

Waarom wilde je vrijwilliger worden?

‘Ik had tijd over op dat moment en wilde graag iets extra’s doen wat zinvol was. Iets wat bijdraagt aan de maatschappij. Op dat moment was recent de Oogvereniging opgericht vanuit een fusie van verschillende verenigingen. Ik vond het een fantastische ontwikkeling! Samen sta je veel sterker, bijvoorbeeld tijdens het lobbyen. Ik zag het belang er wel van in.’

Liesbeth vervolgt: ‘Het is echt leuk werk om te doen, ik haal er zelf veel voldoening uit. Regelmatig heb ik overleg met de andere voorzitters, die samenwerking vind ik leuk. Het is interessant om te horen waar zij mee bezig zijn. Want ondanks dat we verschillende ledengroepen vertegenwoordigen, hebben we toch hetzelfde doel.’

Wat doet de patiëntengroep?

‘We zorgen er onder andere voor dat we de laatste medische ontwikkelingen meekrijgen, om onze leden op de hoogte te houden. De categorie retina-aandoeningen is ontzettend breed, dus er is genoeg te lezen. Zo las ik laatst over supplementen waar onderzoekers mee bezig zijn om de aftakeling van het netvlies te remmen. Of dat product gemaakt kan worden wordt nog onderzocht, maar interessant vind ik het zeker!’

Ook organiseert Oogvereniging Retina de jaarlijkse Retinadag. Daar kunnen leden elkaar ontmoeten, ervaringen delen en kennis opdoen. ‘We nodigen artsen en onderzoekers uit om medische kennis te delen. Het organiseren van de Retinadag doe ik met plezier. Als de bezoekers vervolgens aandachtig luisteren en vragen stellen tijdens de workshops en lezingen is de dag voor mij helemaal geslaagd.’

Over Liesbeth

Geboren in Indonesië, kwam Liesbeth na haar eerste levensjaar naar Nederland. Vanwege het werk van haar vader woonde ze als tiener zelfs nog een aantal jaar in Kenia: ‘Prachtige natuur en een wereld van verschil wat cultuur betreft.’

Tijdens haar studententijd begon haar zicht door RP (retinitis pigmentosa) af te nemen. Liesbeth praat met veel bewondering over haar zoon Kees, die ook RP heeft. ‘We hebben Kees veel laten uitproberen in zijn jeugd. Daardoor is hij veel doortastender en minder snel bang dan ik.’

Boekenvreter

Over de hobby’s van Liesbeth laat zij geen twijfel ontstaan: lezen, lezen en nog eens lezen. ‘Lezen is zo belangrijk! Je kunt je in nieuwe werelden plaatsen met andere perspectieven. Daarom zit ik, naast mijn inspanningen bij de Oogvereniging, ook in de Lezersraad van Passend Lezen.’

Wil jij je ook inzetten voor de leden van de Oogvereniging?

Oogvereniging Retina zoekt een nieuwe voorzitter en extra kernteamleden, maar ook andere ledengroepen zijn blij met extra vrijwilligers. Voor een overzicht van alle openstaande vrijwilligersfuncties, neem een kijkje op de vacaturepagina.