Tekst grootte

Wat we doen

De Oogvereniging is hét aanspreekpunt voor vragen over ogen, zien en niet (goed) zien. We delen informatie die betrouwbaar is. We staan voor de belangen van mensen met een oogziekte en brengen hen met elkaar in contact.

De Oogvereniging maakt zichtbaar!

Vrouw met gele jurk en vrouw met witte blouse kijken vriendelijk naar de camera

In het kort

Informatie
We geven advies en voorlichting. Dit doen we via de Ooglijn, onze magazines, nieuwsbrieven, website en onze vrijwilligers. We houden webinars, allerlei landelijke en lokale bijeenkomsten en hebben verschillende oogcafés. We voeren campagnes over onderwerpen die mensen met een oogziekte raken. Kijk hier voor onze informatiemogelijkheden

Belangenbehartiging
We komen op voor de belangen van mensen met een oogziekte of een visuele beperking. We zorgen dat je stem wordt gehoord. Het gaat dan over goede oogzorg, werk, verkeer en vervoer en vele andere thema’s. Kijk hier voor onze standpunten

Ledencontact
Via onze ledengroepen kom je in contact met mensen met dezelfde oogziekte als jij, uit dezelfde provincie of rond hetzelfde thema. Bij elkaar vind je steun, informatie en tips. Daarnaast zijn er meer dan 75 oogcafés in heel Nederland. Een leuke en makkelijke manier om mensen met een oogziekte te ontmoeten dichtbij huis. Kijk hier voor onze ledengroepen

Alle voordelen van lid worden op een rijtje

  • Toegang tot nieuws, alleen geselecteerd voor leden
  • Gratis of met korting toegang tot webinars en evenementen
  • Contact met mensen met een oogaandoening (bij jou in de buurt)
  • 4x per jaar ontvang je ons magazine OOG
Word lid